Zemiaky 2019

Dobrá správa!

Zemiaky na zimné uskladnenie, už máme vyorané, navrecované a pripravené k odberu.

Ak ešte nemáte zemiaky na zimné uskladnenie, tu je krátky návod, ako si vybrať tú správnu odrodu:
PRIMAROSA – ružiak, veľký, veľmi tvrdý a trvácny zemiak, vhodný na pečenie či na hranolky. Vynikajúci na šalát alebo na varenie v šupke. Nerozvarí sa, čiže je menej vhodný na zemiakovú kašu. Aj keď je zvonku jemne ružový, vnútri je krásne žltý. Primarosa je pre nás jasný favorit pri výbere zemiakov.
BOHEMIA – najchutnejší zemiak – víťaz ankety zemiak roka! Žltá šupa, sýtožltá dužina, ktorá ani po uvarení netmavne. Varný typ B, čiže prílohové zemiaky (p.s. tieto sa nám míňajú najviac a sú už len v malom množstve).
TERKA – zemiak s najdlhšou skladovateľnosťou. Dužina je po uvarení sýtožltá. Varný typ B – prílohové zemiaky. Veľkosťou sú stredne veľké.
MARIANKA – vlani náš najpredávanejší zemiak. Je krásne žltý a veľmi chutný. Zemiaky sú stredne veľké až veľké. Je to však poloranná odroda, čiže je vhodné ju skonzumovať cca do konca roka.
Všetky naše zemiaky sú vypestované na Slovensku a máme len certifikované sadby pôvodom z ČR.
Cena za 1kg zemiakov je 0,72 EUR, balené sú vo vreci o váhe 25kg za cenu 18 EUR. Odber v Dúlove, Novej Dubnici alebo po dohode vieme zabezpečiť dovoz.
Pre chovateľov ponúkame aj drobné zemiaky v cene 0,15 EUR za kg.
#domacezemiaky #zemiaky #uroda2019 #ekologickepestovanie #ruziaky #zltezemiaky #pestovanenaslovensku #slovenskyfarmar #primarosa #terka #bohemia #marianka

Viac informácií a recenzií nájdete aj na našej facebookovej stránke @sluzbyvpolnohospodarstve