Komplexné služby v poľnohospodárstve   

Príprava pôdy

Základom dobrej úrody je kvalitne spracovaná pôda.

V závislosti od druhu plodiny (obilniny, okopaniny,…) a aktuálneho stavu pôdy Vám vieme poskytnúť:

  • pluh na plytkú orbu a pluh na hlbokú orbu
  • pôdna fréza = rotavátor Bomet (likvidácia škodcov), ideálne pred sadením zemiakov
  • radličkový podmietač
  • lúčne brány (vhodné aj na úpravu/zrovnanie terénu pred vysiatím trávnika)
  • 5m kombinátor na úpravu pôdy pred sejbou obilnín

Ak Vaša pôda potrebuje zvýšiť kvalitu pôdy či už maštaľným hnojom alebo minerálnymi hnojivami vieme poskytnúť:

  • technika na aplikáciu hnojív (rozmetadlo maštaľného hnoja RU5, rozmetadlo na umelé hnojivá)

   

 

Siatie

  • vďaka sejačke Pneusej vieme zasiať akékoľvek obilniny či trávnaté porasty, či už si vyberiete lúčnu zmes alebo parkový trávnik.

 

Sadenie a zber zemiakov

Niekoľko rokov sa snažíme o pestovanie zemiakov v domácej kvalite. Základom je správne pripravená pôda a kvalitná odroda sadbových zemiakov.

Na jeseň aplikovanie maštaľného hnoja, jeho zapracovanie do pôdy. Na jar je to zase opakované spracovanie pôdy, ktoré je ukončené rotavátorom – pôdnou frézou, ktorá zlikviduje akýchkoľvek škodcov (napr. drôtovec) a eliminuje sa tak nutnosť použiť insekticídy počas rastovej fázy zemiakov.

Sadbové zemiaky kupujeme zo šľachtiteľského ústavu, zameriavame sa na Československé odrody, vhodné do nášho klimatického pásma.

Zemiaky sadíme pomocou 2 riadkového sadzača s dostatočným odstupom medzi riadkami, aby mali rastliny dostatok svetla a hľuzy dostatok priestoru na rast.

Následne, počas fázy rastu je burina odstraňovaná mechanicky – plečkovaním. Eliminuje sa tak potreba použitia herbicídov.

Zber zemiakov sa vykonáva pomocou zemiakového kombajnu a následne sú ručne triedené aby kvalitatívne vyhovovali požiadavkám.

? ak sa Vám už nechce sadiť či vykopávať zemiaky ručne, ozvite sa nám ?

Kosenie a spracovanie trávy na seno – malé balíky

Starostlivosť o lúky začína ešte skôr ako tráva začne rásť. Na jar je dôležité lúku vyhrabať/vyčistiť s bránami, zrovnať prípadné nájazdy od diviakov a

následne dosiať trávu kvalitným osivom (ďatelina, kostrava, lipnica, mätonoh, reznačka, timotejka,…).

Trávu kosíme kosou ZTR, následne sa rozhádže aby dobre preschla a zhrnie sa na riadok aby sa zlisovala do malých hranatých balíkov. Tie sú jednoduchšie na manipuláciu aj uskladnenie. Obľúbené sú u chovateľov koní, zajacov,…

Na rozhadzovanie a následné zhrňovanie sena nám slúži slniečkový zhrňovač Sitrex so záberom 4m.

Žatevné práce a lisovanie slamy do malých balíkov

Pestujeme obilniny – pšenica, jačmeň, ovos v kŕmnej kvalite a okrem toho vieme poskytnúť služby počas žatvy s kombajnom Fortschritt E514 MDW. 

Slamu po žatve lisujeme do malých hranatých balíkov, ktoré sú veľmi obľúbené u drobnochovateľov ako podstielka ale najväčšie množ

stvo balíkov od nás odoberajú ľudia na stavbu domčekov. Áno správne čítate, na stavbu domov – či už ako izoláciu alebo aj na samotné steny. Lis Claas dokaže zlisovať slamu do balíkov o rozmeroch 37 x 47 cm, dĺžka je voliteľná až do 120 cm.

Odvoz materiálu

  • technika na prevoz materiálov či objemných nákladov (vlečka 16t, plaťák NP25, vlečka 9t – všetky sú s EVČ a spôsobilé na jazdu po komunikáciách)

Viac info a fotiek na našej FB stránke https://www.facebook.com/sluzbyvpolnohospodarstve